O CHIMPANZEE BLOGU

Nebyli jste stvořeni, abyste vstávali, když je nebe plné hvězd, abyste žili život za svými víčky a do úst vkládali plastově chutnající objekty s podivuhodnou energetickou a výživovou hodnotou. Rádi vyprávíme příběhy a toto je místo, kde je s námi můžete sdílet. (Mimochodem to funguje oboustraně; zanechte koment-- prosíme a děkujeme)

Zdravé potraviny

18.11.2013 | Mgr. Veronika Drbošalová | 0 comments

Aby byla pro člověka potravina, kterou sní užitečná a zdraví prospěšná, měla by obsahovat ve správném poměru základní živiny – sacharidy, bílkoviny , tuky a dále vitamíny a stopové prvky.  To zajistí kvalitní zdroj energie pro naše buňky, orgány, svaly…

Aby byla pro člověka potravina, kterou sní užitečná a zdraví prospěšná, měla by obsahovat ve správném poměru základní živiny – sacharidy, bílkoviny , tuky a dále vitamíny a stopové prvky.  To zajistí kvalitní zdroj energie pro naše buňky, orgány, svaly…Takovou hodnotu však má čím dál méně potravin, které jíme. Často to jsou suroviny s dlouhou trvanlivostí, „obohacené“ o řadu stabilizátorů, emulgátorů, barviv… Tyto potraviny nás mohou na chvíli zasytit, ale v podstatě jde o jakousi výplň žaludku bez větší  biologické hodnoty pro náš organizmus, co víc, takové potraviny, aby se v těle rozložily a zpracovaly potřebují využít naše uložené zásoby vitamínů a minerálů, takže nás vlastně okrádají o cenné látky. 

Nejlepší je inspirovat se stravovacími zvyklostmi našich předků, kteří jedli potraviny v co nejpřirozenějším stavu, tzv. wholefood, neboli celostní potraviny.  Mají přirozeně vyváženou výživovou hodnotu s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Například jablko je wholefood, ale 100% jablečný džus už ne, protože používáme jen vymačkanou šťávu – sice bohatou na vitamíny, ale i na jednoduché cukry, protože jsme odstranili rozpustnou i nerozpustnou vlákninu a tím výrazně zvýšili glykemický index a tak i hladinu cukru v krvi.

Dobrou volbou je sáhnout po bio potravině. Biopotravinou se rozumí buď přímý nebo zpracovaný produkt, který pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. Důležitým faktorem při výrobě biopotravin je zákaz používat chemická barviva, syntetické aromatické látky a ochucovadla. Rovněž se nesmějí používat geneticky modifikované enzymy a organizmy, které se jinak běžně používají například v pekařství nebo při výrobě sýrů a ovocných šťáv. Stejně tak biopotraviny nesmějí být vystaveny ionizujícímu záření. Zakoupením biopotraviny člověk chrání nejen přírodu, ale i zdraví. Různé vědecké studie potvrdily, že biopotraviny vykazují menší zbytkové hodnoty pesticidů, antibiotik a těžkých kovů. Dále mají nižší obsah dusičnanů, vyšší obsah antioxidantů, omega3 esenciálních mastných kyselin a průměrně vyšší obsah vitamínů, minerálních látek a dalších živin. Vedle výživové kvality mají biopotraviny jeden společný rys, na kterém se shodují nejen odborníci, ale i spotřebitelé. Biopotraviny totiž zachovávají tu pravou, poctivou chuť jednotlivých surovin!

Proto se i my zabýváme kvalitou surovin a snažíme se pro  naše Chimpanzee energy bar vybírat čistě přírodní nebo bio potraviny. Tak, aby si užily nejen vaše chuťové buňky, ale i vaše tělo dostalo, co potřebuje.Podobné příspěvky
STARŠÍ PŘÍSPĚVKY » « NOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář

GO UP
Chimpanzeebar.com
IČ: 37564908
DIČ: CZ27564908
Číslo účtu: 110 110 7602 / 5500
Společnost je zapsána u městského soudu v Praze,
oddíl C, vložka 113612.